טיפולי פיגמנטציה

טיפולים בפיגמנטציה

אחת הבעיות האסתטיות הנפוצות בקרב נשים וגברים היא פיגמנטציה. פיגמנטציה היא למעשה כתמים על העור, הנוצרים כתוצאה מריכוז של פיגמנט המלנין באזור מסוים. המלנין הוא חומר האחראי על גוון העור שלנו ומגן על עורנו. כאשר ישנה הצטברות של התאים המלצוניטים המייצרים את המלנין, מופיעים כתמי פיגמנטציה. הדרך לטשטש את הכתמים היא באמצעות טיפולים בפיגמנטציה.

אילו סוגי פיגמנטציה קיימים?

כתמי שמש

אלו כתמים חומים שמהם סובלים בדרך כלל אנשים בעלי גוון עור בהיר. כתמי שמש נובעים כתוצאה מחשיפה רבה לשמש. כאשר אנו נחשפים לשמש, הגוף שלנו מייצר יותר מלנין כדי להתמודד עם נזקי ה-UV של קרני השמש. כתוצאה מכך נוצר ״שיזוף״ לעור. כשנזקי השמש אינם חולפים, נוצר גוון לא אחיד בעור הבא לידי ביטוי בכתמי פיגמנטציה.

פיגמנטציה פוסט דלקתית

זוהי פיגמנטציה הנפוצה בקרב אנשים כהי עור. היא נובעת כתוצאה מטראומה שקרתה לעור, כמו פציעה או כוויה. בנוסף, היא יכולה להיגרם לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר. הכתמים הכהים יכולים להופיע במגוון צורות כמו עיגולים ופסים.

מלזמה

מלזמה או פיגמנטציה הורמונלית, זוהי פיגמנטציה הנגרמת בשל שינויים הורמונליים והיא מופיעה בקרב נשים הנמצאות בגיל הפוריות. התופעה מחמירה בעקבות נטילת גלולות או בשל הריון, ולכן היא מכונה ״מסכת הריון״. הכתמים יכולים להופיע בלחיים, בגשר האף, במרכז המצח ועל השפה העליונה. אצל נשים בעלות עור בהיר הכתמים צפויים להיעלם לאחר הלידה, בעוד שנשים בעלות עור כהה עלולות להתמודד עם כתמי פיגמנטציה במהלך כל תקופת הפוריות. חשיפה לא מבוקרת לשמש עלולה אף להחמיר את הכתמים, לכן חשוב מאוד להגן על העור מפני השמש באמצעות מריחת קרם הגנה וחבישת כובע רחב שוליים.

פיגמנטציה מעורבת

ישנה פיגמנטציה המערבת את כמה סוגים שונים של פיגמנטציה, כמו מלזמה וכתמי שמש.

מה כוללים טיפולים בפיגמנטציה?

אני מציעה מגוון רחב של טיפולים בפיגמנטציה. הטיפולים נגד פיגמנטציה אצלי בקליניקה מתחלקים לשני חלקים: טיפול מקצועי וטיפול ביתי. במסגרת הטיפול המקצועי, אני משתמשת בפילינג המקלף את העור ומחדש אותו, זאת בשילוב מכשור מתקדם כמו מכשיר אינפרא אדום IPL ומכשיר מיקרונידלינג. במסגרת הטיפול הביתי, כל מטופל מקבל ממני ערכת הבהרה לשימוש בבית. הערכה כוללת משחות וקרמים שונים להבהרה על בסיס רטין A המסייעים לטשטש את כתמי הפיגמנטציה, ומדכאים את פיגמנט המלנין. השילוב של הטיפולים יבטיח לכם פנים חלקות יותר עם שיפור ניכר בכתמי הפיגמנטציה.

טיפולים בפיגמנטציה מתבצעים בהתאם לסוג הפיגמנטציה ממנו סובל המטופל. לכל סוג פיגמנטציה יש את הטיפול המתאים לו ולכן חשוב לעבור אבחון של הבעיה ושל סוג הפיגמנטציה. אני מזמינה אתכם להגיע לפגישת ייעוץ אצלי בקליניקה על מנת שאבצע אבחון של סוג הפיגמנטציה שלכם ואוכל להתאים עבורכם את הטיפול הטוב ביותר. הטיפול יאפשר לכם להיפטר מכתמי הפיגמנטציה וליהנות מגוון אחיד של העור.

גלילה למעלה